вівторок, 1 травня 2018 р.

Найбільш рідкісні тварини.

Наша величезна планета включає в себе значно різноманіття живих форм. А скільки з них вимерло, і підрахувати важко. Зазвичай увага приділяється красивим тваринам. Їх показують у зоопарку і по телевізору, їх люблять діти, про них можна прочитати в підручнику і зустріти в природі. Але на Землі є такі створіння природи, яких зустріти дуже складно. Ці рідкісні види приховані від очей людини, багато хто з нас взагалі нічого про них не чули. А інформація, яка доходить до нас, свідчить, що ці істоти чи знаходяться на грані вимирання або взагалі в найближчому майбутньому зникнуть. Хто ж вони, самі рідкісні тварини планети?
Річковий дельфін Байджі
Річковий дельфін Байджі. Це річкове ссавець мешкає тільки в Янцзи, за що й отримав таке прізвисько. Багато плутають цього дельфіна з китайським білим, але насправді це різні види. На сьогодні Байджі офіційно вважається померлою два роки тому. До зникнення рідкісного виду призвела стрімка індустріалізація Китаю. У 2006 році дослідники намагалися знайти в річці хоча б одного такого дельфіна, але їм це не вдалося. Але на наступний рік китайський фотограф зміг зафіксувати прекрасне тварина. Скільки залишилося живих дельфінів - сказати не може ніхто. Якщо вони і не вимерли, то їх залишилося не більше 13 особин.
Черепаха острова Пінта
Черепаха острова Пінта. На острові Пінта існувала унікальна популяція галапагоських черепах. Можна сміливо стверджувати, що цей вид помер. Хіба що вчені зможуть вдатися до повноцінного клонування і передати гени останньої що залишилася в живих черепахи потомству. Тепер милуватися величезними черепахами можна хіба що на фото. Останній залишився в живих представник цього виду має ім'я Самотній Джордж. Цієї черепасі більше 100 років, вона стала своєрідним живим символом боротьби за збереження Галапагоських островів. Знайти для Джорджа самку настільки важливо, що за це оголошено винагороду в 10 тисяч доларів. Однак пошуки тривають уже кілька років і поки не дали результату. Так що Одинокий Джордж швидше за все так і залишиться самотнім, а з ним перерветься унікальний і древній рід галапагоських черепах з острова Пінта.
Золотий тигр
Золотий тигр. Сьогодні цей унікальний вид можна зустріти виключно в неволі. Небезпечний хижак придбав золотистий забарвлення завдяки рецесивному гену. Уперше люди зустрілися з таким тигром на початку XX століття. Спершу незвичайне забарвлення пояснювався тим, що він розвинувся у невеликої групи тварин. Ті мешкали на землі з великим вмістом глини, а золотистий колір допомагав при полюванні. Але ця теорія залишилася недоведеною. Вчені з'ясували, що в умовах утримання невеликої групи в неволі поява такого кольору могло б статися. Носії рецесивного гена золотого кольору треба було скреститься зі своїм потомством, що і сталося в неволі. Цей тигр родом з Бенгалії, будучи близьким родичем амурської різновиди. Як і білі тигри, ці істоти генетично забруднені генами амурського білого тигра Тоні. Він взагалі є спільним предком для всіх білих тигрів в Північній Америці. Поширена помилка свідчить, що золотисті тигри з'явилися завдяки схрещуванню амурських тигрів з бенгальськими. Всього сьогодні у неволі в різних зоопарках по всьому світу перебуває близько 30 тварин з таким забарвленням.
Носоріг Джаван
Носоріг Джаван. Сьогодні збереглося лише п'ять видів носорогів. Серед них виділяється своєю рідкістю Джаван. Він є близьким родичем індійського, але тільки набагато менше його за розмірами. Коли-те вид Джаван був широко поширений в Південно-Східній Азії. Але бездумна полювання людини на це тварина, поставило вид на грань вимирання. Сьогодні залишилося менше 60 особин на острові Ява. Цікаво, що людині важко підтримувати популяцію. Адже в неволі Джаван гинуть, значить штучно збільшити чисельність не вдасться. По виду великої шкоди завдала війна у В'єтнамі. З тих пір число особин носорога постійно зменшується.
Сейшельська белохвостая летюча миша
Сейшельська белохвостая летюча миша. Як видно з назви, ці рідкісні кажани живуть на Сейшельських островах, які лежать трохи на північ від Мадагаскару. Коли-то популяція цих крилатих ссавців була досить великою, але зміна їх людиною природного середовища помітно відбилася на мишах. Сьогодні їх залишилося всього близько ста особин, при цьому число це постійно зменшується.
Північний вомбат з волохатим носом
Північний вомбат з волохатим носом. Це тварина дуже миле, тим не менш кумедний зовнішній вигляд не вберіг його від вимирання. На сьогодні це найбільше ссавець, якому загрожує швидке зникнення. Північний вомбат має довжину близько метра. У нього справді ніс покритий шерстю. Хутро цей має коричневий або білий колір, а на дотик він дуже м'який. Сам же ніс короткий і нагадує свинячий п'ятачок. Хутро у вомбата короткий, тонкий і шовковистий. Він набагато м'якше, ніж у звичайних вомбатів. Так і підшерстя дуже добре розвинений. Ці якості послужили причиною постійної полювання людини на бідну тварину. Тварина з волохатим носом проживає всього у двох колоніях на півночі США. А чисельність всієї популяції складає всього 130 особин.
Червоний вовк
Червоний вовк. У сірого вовка є свій незвичайний близький родич - Червоний вовк. Правда він вважається вимерлим ще з 1980 року. Але чоловік встиг зберегти в неволі 20 особин. З тих популяція хижака збільшилася до 207 волков. Коли червоних вовків випустили зграю на волю, вони змогли успішно там прижитися. Зараз в природі мешкає близько 100 цих хижаків. Полювати на них суворо заборонено. Від звичайних вовків цей різновид відрізняється своїм забарвленням, пухнастою шерстю і більш довгим хвостом, який практично стосується землі. Мешкає червоний вовк в Азії від Тянь-Шаню і Алтаю до Китаю, Індії та Малайзії. Цей звір воліє жити в горах, піднімаючись на висоту до 4000 метрів.
Землерийки Сан-Томе
Землерийки Сан-Томе. Ці тварини відомі так само, як білозубка. Вони живуть на острові Сан-Томе і практично повністю зникли. І в даному випадку винні люди. Вони настільки змінили природні умови життя тварин, що тим просто нікуди подітися. Землерийки мають довжину близько 9 сантиметрів, у них невеликі животики і білі зубки. Їх популяція настільки стрімко скорочується, що, на думку вчених через 10 років таких землерийок на планеті не залишиться зовсім. Інша причина зникнення белозубок - завезені людиною на острів пацюка, мавпи і здичавілі свині.
Окапі
Окапі. Чим насправді є окапі? Жирафом? Зеброю? Або їх сумішшю зерафом? Насправді цей вид єдиний у своєму роді. Тварина досить стародавнє, про нього згадувалося ще в письменах стародавніх єгиптян. Ще сто років тому в Європі і Африці побутувала легенда про загадкового африканському єдинорога. Сьогодні прийнята версія, що за це тварина брали окапі. Своєю статурою воно більше схоже на кінських, тим більше кінцівки пофарбовані в смужки, як у зебри. Шерсть у тварин коричневого кольору з червонуватими відтінками. При цьому ноги і шия довгі, але не настільки, як у жирафа. Окапі зустрічаються лише на території одного лише держави - Демократичної республіки Конго. Вони проживають в густих тропічних лісах. Точно підрахувати чисельність окапі невідомо, адже вони досить боязкі і цураються людини. Однак вирубка лісів і громадянська війна в країні призвели вид на грань вимирання. Вважається, що тварин на волі залишилося від 10 до 20 тисяч особин.
Довгопяти
Довгопяти. Долгопятов можна знайти на островах Південно-Східної Азії. Популяція поширена в Таїланді, Камбоджі, Індонезії та Філіппінах. Проте не варто вважати, що ці невеликі примати зустрічаються у великих кількостях. Основна їх маса зосереджена на Борнео, а в інших місцях вони зосереджені в мізерній кількості. Зростання цих рідкісних приматів становить від 9 до 16 сантиметрів. При цьому їх задні ноги вдвічі довший тулуба. У долгопятов унікальні очі, які розміром з їх же мозок. Цікаво, що ці малюки м'ясоїдні істоти. Вони вбивають дрібних птахів, комах, ящірок, летючих мишей і змій. Дрібні звірятка дуже стрибучі. Вони стрімко накидаються на свою жертву і гострими зубами прокушують їй череп. Живуть довгопяти в густому листі, виходячи на полювання вночі. Але популяція долгопятов перебуває у вкрай жалюгідному стані. Людина ж мало може вплинути на цю ситуацію, так як в неволі довгопяти не розмножуються.

Немає коментарів:

Дописати коментар